Nowa pływalnia w Głuszycy

Senator Wiesław Kilian wspólnie z wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Iwoną Krawczyk wziął udział w otwarciu przyszkolnej pływalni w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”.

- Dzięki takim inwestycjom uczniowie oraz mieszkańcy miejscowości będą mieli ułatwiony dostęp do profesjonalnej nauki pływania. To bardzo ważne ponieważ ta umiejętność to nie tylko niezwykle zdrowa aktywność sportowa, ale przede wszystkim bezpieczeństwo – zaznacza wicemarszałek Iwona Krawczyk

Pływalnia jest w pełni dostępna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma służyć także w czasie wolnym (po zakończeniu zajęć szkolnych) społeczności lokalnej dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Delfinek w Głuszycy znajduje się przy największej w gminie Szkole Podstawowej nr 3. Na pływalni oprócz zaplecza szatniowo-sanitarnego są jeszcze sauna i jacuzzi. Całkowity koszt inwestycji to ok. 6,25 mln zł, z czego dotacja województwa wyniosła 1,25 mln. Pozostałe środki przekazali Gmina Głuszyca oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.