ORZEŁ BIAŁY - NASZA DUMA

W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach jubileuszowych obchodów senator Wiesław Kilian współorganizuje konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z kl. IV-VII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.

Najważniejszym celem konkursu jest zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa. Regulamin konkursu przewiduje, że uczestnicy będą mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.

Konkurs składa się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych oraz ogólnopolskiego, organizowanego w Senacie. W kwietniu 2018 r. prace, które zwyciężyły podczas etapu okręgowego, zostaną zaprezentowane w Senacie podczas uroczystego spotkania z ich autorami. Wtedy też nastąpi ogłoszenie listy ogólnopolskich laureatów konkursu.

Jeszcze do 10 stycznia (środa) czekamy na zgłoszenia (formularz znajduje się w załączniku nr 1 regulaminu), które można przesyłać na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. bądź dostarczyć osobiście do biur senatorskich w Wałbrzychu (ul. 1 Maja 3) bądź Świdnicy (Rynek 43).

REGULAMIN