Opłatkowe spotkanie parlamentarzystów

Kolęda „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu zespołu „Mazowsze” rozpoczęła 15 grudnia 2016 r. spotkanie opłatkowe parlamentarzystów w Sejmie. Wzięli w nim udział: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, członkowie Prezydiów obu Izb, kardynał Kazimierz Nycz, parlamentarzyści i pracownicy Kancelarii Sejmu oraz Senatu.

Marszałek Marek Kuchciński podkreślił, że parlamentarzyści są w Sejmie i Senacie, aby służyć narodowi. „ Niech Święta Bożego Narodzenia umocnią nas w tym przekonaniu – powiedział marszałek Kuchciński, składając życzenia parlamentarzystom. Wspominając mijający 2016 r., marszałek Sejmu podkreślił wyjątkowe wydarzenie, jakim były obchody 1050-lecia Chrztu Polski i Zgromadzenie Narodowe, które odbyło się z tej okazji w Poznaniu.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że zbliżające się Święta to rodzinny czas przepełniony nadzieją, radością i miłością. „Różnimy się, ale mam nadzieję i niech ona nam przyświeca, że wszyscy chcemy jak najlepiej dla Polski. Mamy inne wizje, inne spojrzenia, spieramy się, ale niech to będzie dla nas zawsze najważniejsze” – zwrócił się do parlamentarzystów marszałek Karczewski. Wszystkim zgromadzonym życzył  błogosławionych, pełnych wiary, spokoju i radości świąt Bożego Narodzenia.

Opłatki pobłogosławił kardynał Kazimierz Nycz. Podziękował też posłom i senatorom za parlamentarne prace związane z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski, wizytą papieża Franciszka w Polsce i organizacją Światowych Dni Młodzieży, a także za uchwałę podjętą przez Sejm 15 listopada br. z okazji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej.

Jak co roku  uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem przy wtórze kolęd.