Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat dla Polski! Naród po 123 latach zaborów, prób wymazania polskiej kultury i historii odzyskał swoje państwo.

Od najmłodszych lat uczymy się historii Polski budując w ten sposób tożsamość narodową. Co roku, 11 listopada w Narodowy Dzień Niepodległości wspominamy bohaterów walki o wolność i ojców naszej niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego i Romana Dmowskiego. Dzięki ich poświęciu i wierze w marzenia o wolnej Polsce 11 listopada odzyskalismy niepodległość. To święto wszystkich Polaków, świętujmy ten dzień wspólnie! 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i przedstawiciele Platformy Obywatelskiej o 7:30 wezmą udział we Mszy Świętej za Ojczyznę w Katedrze Wawelskiej. Następnie o godz. 8:30 w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego przedstawiciele PO złożą kwiaty. Po złożeniu kwiatów odbędzie się briefing prasowy przewodniczącego Grzegorza Schetyny, Sławomira Neumann, Tomasza Siemoniaka, Rafała Trzaskowskiego i Borysa Budki. O godzinie 9:30 wiceprzewodnicząca PO Ewa Kopacz, Joanna Kluzik-Rostkowska i Czesław Mroczek wspólnie złożą kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Zachęcamy wszystkich Polaków do wspólnego świętowania i udziału w obchodach w całej Polsce. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej weźmą udział w marszu KOD Niepodległości w Warszawie, podczas którego Przewodniczący Grzegorz Schetyna wygłosi przemówienie.