Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej

Tegoroczne gminne obchody Dnia Komisji Narodowej odbyły się w piątek 14 października w gościnnych murach  Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy. Na zaproszenie dyrektor Doroty Hałas i burmistrza Głuszycy Romana Głoda w uroczystości udział wzięli m. in. parlamentarzyści Ziemi Wałbrzyskiej Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Wiesław Kilian, radni Rady Miejskiej w Głuszycy, emerytowani pedagodzy, rodzice, uczniowie i nauczyciele ze szkół z terenu Głuszycy.

Burmistrz Roman Głód oraz posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka dokonali uroczystego pasowania uczniów klasy pierwszej SP nr 3. Dzieci  opieką wychowawczyni pani Grażyny Bulki przygotowały piękny i bogaty  w treści program artystyczny składający się z tańca poloneza, zabawnych wierszyków z życia pierwszaka i prezentacji  multimedialnej ukazującej pierwsze dni w nowej szkole.  Muzyczne dedykacje wraz z życzeniami dla nauczycieli zaprezentowali starsi uczniowie szkoły.  Utwory muzyczne na pianinie zagrali Hanna Laszkiewicz i Kacper Steciuk. Ubrani w ludowe stroje uczniowie klasy III a i III b zadedykowali swój taniec krakowiaka przedstawicielom władz państwowych i samorządowych.

-Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę w imieniu uczniów złożyć serdeczne podziękowania szacownym nauczycielom, także tym pedagogom, którzy zakończyli pracę zawodową. Jesteśmy  wdzięczni za przekazywanie nam wiedzy, wskazywanie perspektyw, darzenie sympatią i wspieranie w trudnych momentach - powiedziała w czasie uroczystości Dorota Hałas. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół zadowolenia z wykonywanej pracy, niegasnącej pasji i energii do dalszego działania w wraz z podziękowaniami za codzienny trud kształcenia i wychowywania młodego pokolenia głuszyczan w imieniu samorządu gminnego przekazał Roman Głód.

Podczas uroczystości zostały także wręczone stypendia Burmistrza Głuszycy za  wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/2016 22 uczniom z głuszyckich szkół.

14 października odbyły się także uroczystości pasowania na uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 i w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy. Życzymy wszystkim głuszyckim pierwszoklasistom sukcesów w nauce i wielu niezapomnianych chwil spędzonych w szkolnych murach.

gluszyca.pl