#SzkolnyProtest przeciwko chaosowi w edukacji

Pseudoreforma autorstwa minister edukacji Anny Zalewskiej podważa podmiotowość uczniów i dorobek ciężkiej pracy nauczycieli. To, co dzieje się wokół polskiej szkoły jest nieprzygotowane i krzywdzi dzieci. Dlatego wspólnie z ZNP protestowaliśmy dzisiaj w całej Polsce przeciwko chaosowi w edukacji.

Minister Zalewska nie słucha nauczycieli, samorządowców i rodziców. Dlatego Związek Nauczycielstwa Polskiego zorganizował dziś w całej Polsce pikiety. Platforma Obywatelska wspiera nauczycieli uczestnicząc w protestach przeciwko złej zmianie w edukacji.

Protestowaliśmy przeciwko burzeniu dorobku wielu lat pracy nad polskim systemem edukacji, przeciwko równie gigantycznym, co niepotrzebnym kosztom, które poniosą samorządy. Protestowaliśmy przeciwko obniżeniu jakości edukacji i zwolnieniom tysięcy pracowników szkół - nauczycieli, dyrektorów, pracowników szkolnej administracji.

- Złożymy wniosek o wotum nieufności wobec minister Zalewskiej, aby zakończyć ten fatalny festiwal wokół polskiej szkoły - mówił Przewodniczący Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej we Wrocławiu przed rozpoczęciem protestu.

7 maja na wielkim marszu w Warszawie pokazaliśmy siłę broniąc miejsca Polski w Europie. W ostatnich dniach wielka determinacja Polek w ramach "Czarnego protestu" doprowadziła do wyrzucenia fatalnej ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Polacy po raz kolejny pokazali, że mają wielką moc, że ich sprzeciw wobec złych zmian jest skuteczny. Pokazaliśmy to także dziś - podczas protestów zorganizowanych przez ZNP w całej Polsce!